,,Pierniczek dla seniora to inicjatywa, która zrodziła się z potrzeby serca. W tym roku również przebiegła pomyślnie. Akcję nadzorował SKW we współpracy z SU. Uczniowie ZS nr2 upiekli pyszne pierniki oraz przygotowali własnoręcznie ozdoby świąteczne, które wraz z życzeniami trafiły do władz powiatu i emerytowanych pracowników naszej szkoły. Akcja okazała się być pożądaną, gdyż seniorzy z uśmiechem witali darczyńców w swoich progach. Te krótkie spotkania były bardzo cenne dla naszych uczniów. Stały się okazją do wymiany myśli międzypokoleniowej. Niektórzy emeryci mieli potrzebę podzielenia się wspomnieniami z dawnych lat, pragnęli przekazać młodym życiowe wskazówki.
W imieniu Dyrekcji i społeczności szkolnej serdecznie dziękujemy seniorom za otwarte drzwi oraz pogodę ducha, którą nam przekazali. Dziękujemy za te wartościowe i budujące chwile. Było nam niezmiernie miło gościć u Państwa w domach w ten przedświąteczny czas. Mamy nadzieję, do zobaczenia za rok!