Młodzież ze szkół ponadpodstawowych z Płocka oraz powiatów płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego (obszar działania płockiej delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty) odebrała w poniedziałek 13 listopada 2023 r. Stypendia Prezesa Rady Ministrów.
Wśród wyróżnionych osób byli także uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu – Blanka Kalinowska z klasy czwartej Liceum Ogólnokształcącego oraz Alan Olkowicz z klasy piątej Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej.
Uroczystość odbyła się w Sali Barokowej Opactwa Pobenedyktyńskiego w Płocku.
W tej jakże uroczystej oprawie nagrody wręczał I Mazowiecki Wicekurator Oświaty pan Krzysztof Wiśniewski oraz pani Wioletta Kulpa - Kierownik Działu Sponsoringu Społecznego firmy Orlen S.A. Stypendystom towarzyszyli w tej zaszczytnej chwili dumni rodzice oraz wicedyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu pani Monika Kędzierska.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.
3 listopada był niezwykłym i niezapomnianym dniem dla pierwszoklasistów. Zgodnie z tradycją szkoły, odbyły się Otrzęsiny, czyli zabawa związana z przyjęciem uczniów klas pierwszych do społeczności szkolnej ZS nr 2.
Ważnym punktem uroczystości było ślubowanie złożone przez reprezentantów klas pierwszych:
Uczniowie klas pierwszych w atmosferze dobrej zabawy zaprezentowali swoje umiejętności plastyczne, taneczne i intelektualne w ośmiu konkurencjach. Było portretowanie wychowawcy, prezentowanie profilu swojej klasy, a także konkurencje takie jak: „Kocie ruchy”, „Trzepnij mocniej”, czyli test na kocią zręczność, „Bomba, czyli jak dobrze znasz swoją kocią zagrodę”.
Każde zadanie było okazją do wspólnej zabawy i integracji klas.
Miłym zakończeniem spotkania był wspólny taniec wychowawców z uczniami klas pierwszych. Witajcie drogie pierwszaki w naszej szkolnej rodzinie! Było fantastycznie 🙂
 Gratulujemy zwycięzcom czyli klasie 1 TG/TR i wychowawcy p. Anecie Kaczyńskiej natomiast klasa 1 BS wraz z wychowawcą p. Marcinem Rokickim będzie miała zaszczyt być gospodarzem następnych Otrzęsinek. DZIĘKUJEMY ZA WSPANIAŁĄ ZABAWĘ, MNÓSTWO ŚMIECHU I DOBREJ ZABAWY!
 

                                                                                                                                                   

Początek listopada to w polskiej kulturze czas zadumy, odwiedzania grobów bliskich, wspominania zmarłych. Nasze myśli kierujemy wówczas do przeszłości i do ludzi, którzy kiedyś byli z nami. Aby uczcić pamięć zmarłych pracowników Ekonomika, uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia, odwiedzili ich groby i zapalili znicze. " Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej"

                                                                                                                                                         

Drugi dzień praktyk zawodowych Ekonomika w Hiszpanii. Wypoczęci i pełni werwy ruszyliśmy na praktyki. Z każdym dniem czujemy się tu lepiej, pewniej, zdobywamy nowe doświadczenia. Poznajemy nowe osoby, obyczaje tu panujące, bawimy się i uczymy.